Kohvipausid kui konverentsi hiilgehetked

Kindlasti leidub neid, kes leiavad, et kohvipausi kaasamine konverentsile, esitlusele või lühikoolitusele on mõttetu lisakulu, mille võiks välja jätta päevakavast ning asendada see lihtsalt põgusa tualetipausiga. Me julgeme sellele väitele vastu väita, öeldes just vastupidist: edukas konverents ei saa hakkama ilma pausita, mille käigus maitstakse head-paremat, mida konverentsiruumi haldajal pakkuda on. Siin on mõned põhjused, miks me sellist usku oleme.

Kohvipaus kui mõttepaus

Ükskõik mis poleks ka ürituse teema – olgu tegemist põgusa koolituse, presentatsiooni või millegi muuga – pausi üks rolle on võimaldada väike vaheaeg, mille käigus kuuldud juttu “seedida”. Kohvipaus on seega eriti paslik üritustele, mille teemad on pisut keerukamad ja tehnilised. Mis veelgi enam, kohvipausi ajal on võimalik osalejatel küsida täpsustavaid küsimusi konverentsi kõnelejatelt, ilma, et nad peaksid kartma häbi kätte jäämist.

Teine oluline faktor on võimalus pisut jalga puhata ja end uue energiaga täita. On hämmastav, kuidas aitab produktiivsusele kaasa tassike kohvi ja paar saiakest! Tühja kõhuga on väga raske jälgida juttu, kuna mõte libiseb paratamatult toidule. Kui kuulajatel on aga kõht täis ja hea olla, on kogu saalis meeleolu parem ning ka mõttevahetused kulgevad paremini.

Isegi, kui sa arvad, et üritus toimub liiga lühikest aega, ei ole ükski üritus liiga lühike selleks, et kohvipaus plaanist välja jätta. Ka siis, kui üritus toimub 2-4 tundi, on mõistlik see siiski päevakavasse jätta.

Uued tutvused ja äridiilid

Nagu mainisime, võimaldab väike vaheaeg kuulajatel suhelda kõnelejaga, kuid mitte ainult. Konverentsid on teadatuntult ühed parimad kohad, kus tutvuda inimestega, kelle mõttelaad on sarnane või kellel on sarnased ärilised huvid. Pole sugugi võõras kuulda, kuidas keegi on leidnud uue äripartneri või hoopis hea sõbra tänu sellele, et suhtles teiste kuulajatega konverentsi kohvipausi ajal.

Samamoodi võib juhtuda ka sinu kui ürituse korraldajaga. Kes teab, milline uus ärisuhe või uus klient leiab tee sinu juurde tänu kohvipausile?

Selle asemel, et järgmine kord piirduda väikese tühja vaheajaga, võta aega selleks, et mõelda ka kohvipausile. Ära alahinda selle olulisust!