Kuidas valida konverentsile parim toitlustaja?

Isegi, kui konverentsi sisu ja esitlus on laitmatu, võib kogu positiivne meeleolu jääda halva toidu varju, kui valitud toitlustaja ei suuda oma lubadustele vastata ning toimetab kohvilauale hoopistükkis viletsad road. Sellise olukorra vältimiseks tuleks valida toitlustaja hoolikalt ja just selle eesmärgi täitmiseks anname sulle alljärgnevalt paar kasulikku nõuannet.

  • Vastutulelikkus, võimekus su soovidele vastata ning sujuv suhtlus – paljud toitlustajad võivad teha maailma parimat toitu, kuid kuidas on võimalik korraldada edukas konverents, kui toitlustaja ei vasta kirjadele ja kõnedele või ei ole nõus kuulama ühtegi soovitust? Kui tajud juba esimestel suhtlushetkedel, et toitlustaja suhtumine ei meeldi sulle, ei tasu asjaga jätkata, kuna suure tõenäosusega võib ette tulla mitmeid muresid just suhtlustasandil. Toitlustaja peaks suutma sinuga aktiivselt suhelda ning olema valmis ka sulle vastu tulema menüü koostamisel.
  • Oskus seda tüüpi üritusi toitlustada – igaüks, kes on töötanud toitlustuses, teab, et ükski üritus pole samasugune. Sa võid ju loota, et sinu pulmade toitlustaja suudab ka konverentsi tarbeks laua katta, kuid see ei pruugi nii olla. On mõistlikum valida toitlustaja, kes on korraldanud sarnaseid üritusi varemgi ning teab seega täpselt, millistele ootustele vastata. Veelgi parem on olukord siis, kui toitlustaja on varasemalt oma roogasid pakkunud samas konverentsiruumis, kus plaanid oma ürituse korraldada.
  • Piisavalt referentse – miski ei kõnele toitlustaja võimekusest nii kõlavalt kui varasemad kliendid. Kui toitlustajal ei ole referentse, kellele sa saaksid helistada, on olukord kahtlane. Üksnes internetis olevate arvustuste põhjal ei tasuks toitlustajat kunagi valida!
  • Ollakse valmis maitsemenüü koostamiseks – kui sa tahad korraldada esmaklassilise ürituse, on mõistlik paluda, et toitlustaja valmistaks maitsemenüü. Nii saad sa maitsta kõiki rooge enne, kui neid konverentsi külastajatele pakud. Juhul, kui toitlustaja sellest keeldub, on midagi mäda ning oleks mõistlik valida teine kandidaat.
  • Koka ja köögimeeskonna kogemused – isegi, kui ettevõte ise on tegutsenud kaua ja saanud rohkelt kiidusõnu, ei tähenda see, et köögipoolel on sama meeskond. Uuri, kes on peakokk ning millised on tema minevased kogemused.

Usalda alati oma kõhutunnet toitlustaja valimisel. Pole paremat viisi kvaliteetse toitlustaja leidmiseks!