Mängukaardid ja populaarseimad kaardimängud

Kaardimängud on olnud populaarne ajaviide juba sellest ajast saati, kui mängukaardid välja mõeldi ning nende populaarsus inimeste seas ei ole siiani vähenenud. Isegi vaatamata sellele, et enamus kaardimänge liigitatakse hasartmängude alla, mis tähendab, et mängida tohivad vaid täisealised ning lisaks ei ole nende mängude mängimine päris igal pool lubatud (näiteks, koolides).

Tõenäoliselt, just see on olnud põhjus selleks, miks mõningatel mängudel on erilised kaardid – sest tavaliste kaartidega ei olnud võimalik mängu mängida. Üks näide sellisest kaardimängust on UNO, mida algselt küll mängiti tavaliste kaartidega, mitte värvilistega nagu tänapäeval oleme harjunud nägema. Kuid sellest ja ka teistest populaarsetest kaardimängudest räägime allpool.

Solitaire

Suurem enamus peaks olema selle mänguga kursis ning selle eest võib tänada Windows tarkvara, mida kasutades kasvas üles terve generatsioon. See on kaardimäng, mida mängib üks mängija. Tegelikult selle nimetuse all peitub terve hulk mänge. Sellest ajast kui Microsoft lisas selle mängu oma tarkvara süsteemi põhipaketti, järgnes sellele üks oluline probleem, mis osutus üsna globaalseks – vähenes töömaht. New York’i meer lasi isegi ühe enda töötaja lahti peale seda, kui nägi, et töötaja mängib Soltaire tööajal.

Uno

Veel üks suurepärane mäng, mis on toonud palju rõõmsaid hetki tervele perele. Seda mängitakse eriliste kaartidega, mitte tavalise 52 kaardist koosnevast kaardipakiga, ning see mäng liigitatakse Crazy Eight mängude hulka. Mängus on kasutusel 108 kaarti ning eesmärk on saavutada 500 punkti. Esimene mängija, kes saab punktid kätte ongi võitja. Aja jooksul on kaartide disain muutunud, kuid põhimõte on jäänud samaks.

Blackjack

Blackjack, mida tuntakse ka nime „21“ või „Pontoon“ all on üks maailma populaarseimaid mänge, mida mängitakse kasiinodes ja pidulikel üritustel ning sellega konkureerida suudab vaid pokker. See kaardimäng on mõeldud mängimiseks kahele inimesele ning tavaliselt mängitakse diileri vastu. Mängu põhieesmärk on saada kaardikombinatsioon väärtusega 21 või siis kombinatsiooni väärtus, mis on suurem kui vastasel, kuid ei tohi ületada 21. Juba alates kuuekümnendatest on see mäng meelitanud paljusid, kes loodavad saavutada võitu kaartide loendamise, mälu, matemaatika ja läbimõeldud otsuste abil.

Tasuta kasiinomängud, kaardimängud on loodud lõõgastumiseks ja mõtete eemale viimiseks – selleks, et aeg oleks hästi veedetud! Seepärast soovitame mänguprotsessi mitte muuta keeruliseks ning lihtsalt nautida mängu!