Mis on Blackjack?

Blackjacki tuntakse hobimängijate seas lihtsalt ka 21 nime all. Päris kindlalt pole teada, kuidas see mäng tekkis, kuid esimesed tõendid pärinevad Miguel de Cervantese sulest. Kirjanik olnud kirglik mängur, mistõttu ei maksa imestada, et ta mängud ka oma raamatutesse sisse kirjutas.

Kui mängu esimest korda USA kasiinodes tutvustati, pakkusid paljud mängusaalid lisaboonuseid, et keegi selle vastu üldse huvi tunneks. Nüüd aga on blackjackist saanud üks populaarsemaid kasiinomänge maailmas.

Kuidas blackjacki kasiinos mängida?
Kasiinos mängib seda mängu krupjee ehk diiler ühe kuni seitsme mängija vastu. Mängijate nähes segab diiler omavahel üht kuni kaheksat kaardipakki (enamasti sõltub see mängijate hulgast kaardilaua taga). Mängu alguses jagab diiler igale mängijale kaks kaarti, endale samuti. Üks diileri kaart jääb kõigile nähtavaks. Mängijad võivad endale lisakaarti küsida, misjärel lisatakse olemasolevate kaartide summale ka kolmanda kaardi summa. Kui summa ületab 21, on mängija partii lõppenud, kuid kui summa on alla 21, võib küsida veel ühe kaardi. Lõpus avab diiler ka enda peidetud kaardi ning seejärel hinnatakse, kellel on kõige parem käsi.

Mängu sõnavara
Blakjacki (blackjack) mängimiseks tuleb tutvuda sõnavaraga:
Hit (juurde)– diilerilt veel üht kaarti võtma;
Stand (jääb) – kaarte mitte juurde võtma;
Double down (duubeldama) – esialgset panust kahekordistama tingimusel, et panus jääb pärast järgneva kaardi võtmist mängu;
Split (poolitama) – kui kaks esimest jaotatud kaarti on ühe väärtusega, võib mängija need kaheks käeks jagada.

Kui tulusad on strateegiad?
Mängu mängimiseks võib kasutada erinevaid strateegiaid. Esimene on lihtne – mängi diileri vastu ning saa pikema aja vältel rohkem võite.
On ka strateegiaid, mis pole paljudes kasiinodes üldse lubatud, näiteks kaartide loendamine. Paljudel kasiinodel on oma must nimekiri, kuhu kaarte loendavad mängurid lisatakse. Neil on kasiino külastamine kindlaks ajaks või ka igavesti keelatud.

Küsite, kuidas kaartide loendajat ära tunda?
Kogenud kasiinotöötajad ning turvateenistus töötavad kõrgel tasemel, et mäng kõigile kasiinokülastajatele võimalikult ausaks teha ning seesugused “rasked pähklid” oma ruumidest välja saata. Suur osa olemasolevaid strateegiaid ei ole õigupoolest ausad ning nende kasutamist ei saaks kutsuda teiste mängijate suhtes viisakaks.

Enne, kui kasiinodes hakati kasutama plastmassist kaardipakke, oli levinud viis kaartide kulumist jälgida ning kaarte märgistada, et teada, milline kaart on millise väärtusega.