Mis on kaardimängud?

Üks meeldivamaid vaba aja veetmise vorme on endiselt kaardimängud. Daamid kogunevad õhtul bridži mängima või mehed reede õhtul pokkerilaua taha. Kui mõtlete, et nii oli võimalik mitu aastakümmet tagasi, kui tehnoloogia oli meie eludesse vähem tunginud, siis tegelikult korraldatakse selliseid õhtuid endiselt ning neis osaleb palju inimesi.

 

Kaardimängud on populaarsed nii kasiinodes, poker mängusaalides kui ka mänguautomaatide taga. Hoolimata sellest, et kaardimängud on hasartmängud ja paljudes koolides neid mängida ei tohi, on keeruline leida mõnd peret, kus sirgub laps, kes ei oskaks näiteks linnade põletamist või turakat mängida või kelle isa ei tunneks pokkeri reegleid. Kaardimängud on suurepärane viis pere seltsis aja veetmiseks.

Natuke ajaloost

Kaardimängude alguseks loetakse 9. sajandi Hiinat. Euroopasse levisid need moslemite kaudu 14. sajandil. 15. sajandil mõeldi Itaalias välja Taro-kaardid, mida nüüd kasutatakse ennustamiseks. Iga impeerium on püüdnud kaarte küll oma näo järgi joonistada, kuid kaardipakk on ikka laias laastus samasuguseks jäänud.

 

Kaardid on seotud sõjakäikudega, kuna just nii levisid need üle kogu maakera. Poti ja risti märgivad sõjalikkust, kuid ärtu sõduri mehelikkust. Tänapäeval laialt kasutatavad kaardid on inglise, ameerika ja prantsuse ristand. Paljudel kaardimängudel on erilist tüüpi kaardid, näiteks UNO, mis on populaarne mäng paljudes peredes, kuigi vanasti mängiti sedagi tavalise kaardipakiga.

Populaarseimad kaardimängud

Aja jooksul on inimeste seas populaarseks saanud just need mängud:

  • Pokker – pokkeriks kutsutavaid erinevaid mänge on ligi 120 tükki. Maailma kõige populaarsem pokkeriliik on Texas Hold’em.
  • Blackjack ehk 21 – mängu eesmärk on võita diilerit ehk saada 21 või sellele võimalikult lähedal olev tulemus;
  • Turakas – mängu eesmärk on teisi mängijaid võita, lüües nõrgemaid kaarte tugevamatega.