Parimad kohad ärikohtumise pidamiseks

Oled sõlmimas uut äridiili, ent enne on vaja pidada maha oluline kohtumine? Soovid äripartneritega arutada uusi strateegiaid? Vahel on mõistlik olulise ärikohtumise pidamiseks minna hoopis kontoriseintest kaugemale, saamas pisut lisamotivatsiooni ja uut energiat. Veelgi enam, vahel võib see olla hea viis, kuidas kaaslastega “lähedasemaks” muutuda ja seeläbi tugevdada ärisuhteid. Kõige selle tegemiseks ei pea aga alati rentima koosolekusaali. Siin on paar traditsioonilist ja vähem traditsioonilist paika, kus võid tähtsa kohtumise korraldada.

  • Restoran – restoranid on konverentsisaalide kõrval ühed populaarseimad paigad, kus ärijutte ajada. Õdus atmosfäär ja maitsev toit on selged boonused, mis aitavad mõttekäigule kaasa. Samas on paljudel restoranidel ka erilised VIP-alad, kus saab olla pisut privaatsemalt ja muust restoranimelust kaugemal.
  • Kasiino – kasiinod on teatud mõttes üsna sarnased restoranidele, kuna ka kasiinode õdus ja lõbus ümbrus on hea paik isegi tõsisemate juttude ajamiseks. Äri on omamoodi hasartmäng, seega haakuvad kasiinod ka otseselt äriga. Miks mitte järgmine kord minna ärikaaslastega kasiinosse, seal võtta paar jooki ning teha ehk tiir ruletilaua taga?
  • Vabas õhus – päevasel ajal tasuks ärijutud viia hoopis parki või randa. Vabam ümbrus annab energiat ning muudab mõtted selgemaks, olles seega heaks toeks ka siis, kui vaja rääkida tõsistel teemadel.
  • Kruiisil – kui ärikohtumise eesmärk on näiteks tehingu tegemine, on hea mõte minna äripartneritega hoopis ühisele lühikesele reisile. Kruiisid on lõbusad, ent samas annab selline reis rohkelt võimalusi, et täita selle siht.
  • Oma kodus – vahel ei olegi vaja minna kuhugi selleks, et edukalt ettevõttega seotud asju ajada. Inimese kodu räägib tema kohta väga palju ning kui sa soovid, et su ärikaaslased tunneksid end sinu äriga tegeledes paremini ja vabamalt, on hea mõte neile näidata oma kodu. Nii saadakse ülevaade sellest, milline oled sa oma isiku poolest, seega ka usaldatakse su ettevõtet rohkem.

Vahel polegi eduka ärikohtumise pidamiseks vaja rohkemat, kui väikest keskkonnamuutust. Võta järgmise kohtumise korraldamisel ette just tee kasiinosse, kruiisile või ava oma koduuksed. See on otsus, mida sa hiljem ei kahetse.